Profile przestępców, czyli jak odkryć kto popełnił zbrodnię

“Żywioły Saszy” to cztery książki o profilerce Saszy Załuskiej. Ich autorką jest polska pisarka Katarzyna Bonda. Tytuły to kolejno: “Pochłaniacz”, “Okularnik”, “Lampiony” i “Czerwony pająk”. W każdym z tomów główna bohaterka staje przed wyzwaniem rozwiązania kolejnego morderstwa i stawienia czoła swoim koszmarom.

Piosenka z przeszłości

Główna bohaterka książki Sasza Załuska zawodowo zajmuje się tworzeniem zarysów psychologicznych sprawców przestępstw. Jakiś czas po powrocie profilerki do pracy w kraju staje ona przed rozwiązaniem sprawy, w której właściciel klubu muzycznego Paweł Bławicki. Mężczyzna podejrzewa, że ktoś chce go zabić. I do tego wskazuje podejrzanego. Bohaterka początkowo nie bierze na poważnie jego słów, ale po jakimś czasie znajduje powiązanie sprawy Bławickiego z postępowaniem sprzed 20 lat, kiedy zginęła dwójka nastolatków. Sprawę uznano za nieszczęśliwy wypadek i zamknięto. Teraz Sasza próbuje połączyć to, czego się dowiedziała i rozwiązać obie sprawy. Jaki związek ma z nimi piosenka znanego twórcy pt.: “Dziewczyna z północy” i jej autor? I co właściwie wydarzyło się w 1993 roku, kiedy zginęli wspomniani wcześniej nastolatkowie?

Uprowadzenia w Hajnówce i sprawa podpaleń

W kolejnej książce główna bohaterka staje przed próbą rozwiązania sprawy uprowadzeń, do których dochodzi w Hajnówce na Podlasiu. Jedną z uprowadzonych jest narzeczona znanego biznesmena. Poza tym Załuska musi rozwiązać sprawę morderstwa w pobliskim lesie i znaleźć powiązanie między tym postępowaniami. W trzeciej części serii profilerka trafia do Łodzi, gdzie musi zbadać sprawę podpalacza, który utrudnia .życie mieszkańcom.

Uprowadzenie córki Saszy

W czwartym tomie pojawia się historia z życia prywatnego bohaterki. Jej córka zostaje uprowadzona, a sprawa porwania zostaje powiązana z samobójstwem jej byłego szefa. Postępowanie wiąże się także z aktami, które były pracodawca Załuskiej miał w posiadaniu. Po śmierci byłego szefa akta zaginęły. Wielu zdesperowanych ludzi, których dotyczą nie cofnie się przed niczym, aby je odzyskać. Czy córka profilerki wróci cała i zdrowa do domu? Czy jej były szef naprawdę popełnił samobójstwo?

Daniel

View more posts from this author